Nugulėta kūdikio galvytė, kad tai nenutiktų – MIMOS pagalvėlė kūdikiui puikus pasirinkimas

NUGULĖTA KŪDIKIO GALVYTĖ. 4 MITAI!

Nugulėta kūdikio galvytė – tik estetinis nepatogumas

Nugulėta kūdikio galvytė labai dažnai priimama kaip nerimta problema. Specialistai dažnai sako, kad tai – tik estetinis nepatogumas. Motyvuojama tuo, kad užaugs plaukai ir nesimatys. Be to, neretai draugai ir artimieji „ramina“ tėvus, kad ne taip ir blogai atrodo. Bet tai ydingas požiūris. Nugulėta kūdikio galvytė nėra tik estetinė problema.

  • Nugulėta galvytė ir veido asimetrija kaip pasekmė gali įtakoti jūsų vaiko savivertę.
  • Veido asimetrija yra siejama su ilgalaikėmis žandikaulio ir dantų problemomis.
  • Veido asimetrija gali įtakoti regėjimą.
  • Nugulėta galvytė gali padidinti riziką dažniau atsirasti ausies infekcijoms.

2010 m. buvo atliktas tyrimas, kurio metu pastebėta, kad kūdikiai su deformuota galvyte patiria ankstyvą neurologinio pobūdžio sutrikimą. Šis sutrikimas gali įtakoti stambiąją motoriką, dėl kurio gali vėluoti vystymasis lyginant su bendraamžiais. Visa tai susiję su pakitusia smegenų pozicija.

Be to, osteopatijos specialistai, vertinantys žmogaus kūną kaip visumą, teigia, kad nugulėta galvytė gali būti priežastis, dėl kurios jūsų vaikas po keletos (8-10) metų susidurs su iškrypusiu stuburu, trumpesne koja ir pan.

Nugulėta kūdikio galvytė turėtų išsitiesinti savaime

Turbūt esate girdėję istorijas arba susidūrę patys, kuomet šeimos gydytojai „nuramina“ tėvus, kad neverta jaudintis, galvytė turėtų išsitiesinti savaime kūdikiui pradėjus sėdėti, ropoti, t.y. kai nebebus spaudimo kaukolės kaulams.

Šį pasakymą būtų galima išversti taip: „palaukime ir pažiūrėkime, kaip galvytė liks plokščia arba dar labiau suplokštės“. Su visa pagarba gydytojams, nes jie tikrai turi daug darbo ir nespėja viskuo domėtis, metas tėvams prisiimti atsakomybę ir žinoti, kad išeitis yra. Viskas tėvų rankose.

Guldymas ant pilvuko išspręs problemą

Kūdikio guldymas ant pilvo yra labai svarbus dalykas, tačiau vien tik ši priemonė NEGALI pakoreguoti nugulėtos galvytės dėl paprastos priežasties: apie 3 mėnesių kūdikis ant nugaros praleidžia apie 18 val., o ant pilvo 40-60 min., o svarbiausia, kad guldymas ant pilvo nuima spaudimą nuo kaukolės, tačiau jos ir nekoreguoja. Taigi tai puiki prevencinė priemonė sveikam kūdikiui.

Nugulėta kūdikio galvytė – migdymo ant nugaros pasekmė

Nuo 1990 metų JAV, o vėliau ir kitose pasaulio šalyse, plačiai pradėta taikyti „kūdikio migdymo tik ant nugaros“ programa, kuri buvo skirta sumažinti staigios kūdikių mirties sindromo atvejus. Programa pasiteisino su kaupu, staigių kūdikių mirčių sumažėjo ne mažiau 40%. Kūdikio migdymas be pagalvės (kuri gali sukelti uždusimo pavojų kūdikiui apsivertus) ant kieto čiužinio, sukelia tikrai didžiules ilgalaikes (juk naujagimis ir kelių mėnesių kūdikis miega apie 18 val. per parą) apkrovas minkštiems kaukolės kaulams. Tačiau reikia suprasti, kad kaukolės kaulų deformaciją sukelia bet koks spaudimas į tą pačią vietą, todėl tiesa tokia, kad migdymas ant nugaros yra labai svarbi, bet tik viena iš priežasčių.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *