Mankštos mamytėms ir kūdikėliams

Mankšta nėštukėms 

Kodėl nėštukėms mankšta reikalinga? Laukiantis kūdikėlio atsiranda laikysenos pokyčių: skauda nugarą, sunkiau sėdėti ir vaikščioti, be to atsiranda nerimas kaip viskas klostysis, stresas. Mankšta padeda jaustis geriau: mažina kojų tinimą, venų išsiplėtimo tikimybę, gerina širdies darbą, stiprina nugaros, kojų, dubens raumenis, gerina miegą, padidina energiją. Tinkamai parinktas fizinis krūvis, pakelia nuotaiką, reguliuoja miego sutrikimus.

Yra moterų, kurios baiminasi aktyvios veiklos, kad nepakenktų vaisiui, tačiau specialistai teigia, kad tinkamai (su specialisto pagalba) sportuodamos nėščiosios gali drąsiai mankštintis, tuomet pagelbės ne tik sau, bet ir kūdikėliui. Itin svarbu, kad prieš pradedant sportuoti, moters sveikatos būklę įvertintų nėštumo metu prižiūrintis gydytojas ir duotų leidimą mankštintis.

Kada galima pradėti mankštintis? Paprastai rekomenduojama nuo 4-ojo nėštumo mėnesio. Tuomet būsima mama jau apsipratusi su besikeičiančiu kūnu, gerėjančia savijauta (nyksta pykinimas).

Sportas ir nėštumas tikrai suderinama, nereikia to bijoti, tik tinkamai tam pasiruošti ir startuoti.

Mamos ir kūdikėlio mankšta

Po gimdymo ne viena moteris skundžiasi priaugusi papildomų kilogramų ar yra nepatenktina savo suglebusiu kūnu. Mankštintis po gimdymo yra labai svarbu todėl, kad nėštumo metu pilvo sienos raumenys išsitempia, o pagimdžius tampa suglebę, priaugama svorio.

Specialistai pabrėžia, kad mankšta kartu naudinga ir mamai, ir vaikui. Mažyliui mankštos metu suaktyvėja kvėpavimas ir medžiagų apykaita, pagerėja virškinimas ir neurologinis vystymasis. Mamai fizinis aktyvumas padeda susigrąžinti prarastas kūno linijas, didėja pilvo raumenų elastingumas. Bet, svarbiausia, kad tai puikios emocijos tiek kūdikiui, tiek mamai.  Sportuojant su kūdikiu stiprinamas mamos ir vaiko ryšys, be to tai ir puiki proga susirasti bendraminčių, dalintis patirtimi, sužinoti kažką naujo.

Mankštas mamytėms praves:
Trenerė Donata Raižytė versli mamaMoterų fizinio aktyvumo skatinimo projektų vadovė
Donata Raižytė

Lietuvos sporto universiteto bakalaurė ir profesionali sporto trenerė, apdovanota talentu bet kuriame sutiktame žmoguje pažadinti meilę judesiui. 2020 metais Donatos rankose – bandomojo projekto moterims Geros nuotaikos programa pilotinėse Kazlų Rūdos ir Visagino savivaldybėse sėkmė.