Graži figūra po gimdymo: 3 moterų patarimai

Jauniausių trijų vaikų (iš viso jų turiu keturis) susilaukiau kone pamečiui, o tai reiškia, kad beveik penkerius metus gyvenau ir su tuo pačiu garderobu, ir su baiminga mintimi, ar kaskart pagimdžius pavyks susigrąžinti buvusias formas. Šiandien, kai jauniausiajai iš atžalų jau 6-eri, galiu patikinti: protingai prisižiūrint, net ir daugiavaikės figūra gali mažai skirtis nuo turėtos studijų laikais – kaip ir prieš 22-ejus metus, nešioju tą patį S dydį. Čia dalinuosi ne tik keliais asmeniniais pastebėjimais, kaip elgtis su savo kūnu, bet ir specialisčių – Elady.lt korekcinio trikotažo ekspertės Anželikos Šreder, dirbančios kartu su verslia dvyne sese Oksana Kozlova, ir gydytojos ginekologės Žanetos Kasilovskienės – patarimais.

Pamenu, didžiausios mano bėdos prasidėdavo nėštumui persiritus į antrą pusę: augant pilvui, po ilgesnių pasivaikščiojimų imdavo taip skausmingai mausti nugarą, kad vilkte vilkdavau vieną koją. Patyrusi šį „džiaugsmą“ su pirmagimiu, laukdamasi antrojo vaiko apsiginklavau visa tuo metu įmanoma nėščiosios amunicija: kompresinės kojinės, lygiapadė avalynė su specialiais supinatoriais ir nėščiosios diržas. O dangau, kokia tai buvo palaima mano pilvui ir nugarai! Pėstute iki poliklinikos ir atgal, pasivaikštant po senamiestį – džiaugsmą laisvai ir be skausmo judėti gali suprasti tik ta, kuri pati tai patyrė.

„Ne kiekviena nėščioji turi nešioti diržą, o jeigu turi nešioti, tai privalo daryti dėl dviejų priežasčių: kokios nors akušerinės arba stuburo problemos“, – mano patirčiai antrina gydytoja ginekologė, medicinos mokslų daktarė Žaneta Kasilovskienė, medicinos centro „Maxmeda“ vadovė. Pirmoji priežastis, pasak jos, būna susijusi su gimdos raiščių tempimu, gresiančiu priešlaikiniu gimdymu, kai diržu reikia prilaikyti didėjantį svorį ir pilvo presą, kad nebūtų spaudimo į gimdos kaklelį. O antroji dažniausiai siejasi su stuburo išvarža ar panašiomis bėdomis, kurias augantis svoris dar labiau provokuoja. Po nėštumo ir gimdymo ateityje moteriai dėl to gali rastis dar didesnių problemų, todėl specialus nėščiosios diržas arba kelnaitės su diržu skiriamos nešioti profilaktiškai.

Korekcinių apatinių dydis – toks, kokio reikia

Po trečiojo nėštumo formas padėjo atgauti įsigytas treniruoklis, o po ketvirtojo… Būčiau tikrai nešiojusi specialų korsetą, jei kas nors mane tuo metu būtų paprotinęs. Deja, verslios dvynės Anželika ir Oksana korekcinio trikotažo parduotuvę Elady.lt atidarė tik gerokai vėliau, todėl užsukus pas jas teliko varvinti seilę, kaip gali būti paprasta padėti savo kūnui.

IMG_1352-2

„Mes jau žinome, kad jei pas mus moteris perka nėščiosios diržą, vėliau sugrįš ir diržo po gimdymo“, – juokiasi aukšta ir liekna šviesiaplaukė Anželika, priimdama Pamėnkalnio g. 5 neseniai atidarytame salone. Čia ji kol kas sukiojasi viena – dvynė sesuo Oksana rūpinasi mažyliu ir įmonės dokumentais bei apskaita namie.

Asortimentas salone ir el. parduotuvėje Elady.lt – toks pats, daug prekių iškeliauja į kitas Lietuvos vietoves ir užsienį. Procentiškai imant, iš kitų miestų užsakančiųjų yra daugiau negu iš Vilniaus. „Klienčių atsiliepimai geri, o į pastabas stengiamasi operatyviai reaguoti“, – sako Anželika ir paaiškina: pavyzdžiui, jei kyla įtarimų, kad moteris užsisakė netinkamo dydžio drabužį, susisiekia asmeniškai pasitikslinti detalių, nes pagal įstatymus įsigyto apatinio trikotažo grąžinti ir vėliau pakeisti negalima.
„Moterys dažnai nori įsigyti dydžiu mažesnius korekcinius drabužius nei tuo metu nešioja, t. y. jei vilki M, perka S. Taip tikrai nereikia daryti, nes korekcinio drabužio dydį tinkamai apskaičiuoja ir nurodo gamintojai. Nešiojate M – ir korekcinį trikotažą pirkite M dydžio. Paprastai dydžiai būna tarpiniai, S/M, M/L, su kabliukų ar kitokių korekcinių įtaisų užsegimu. Tačiau moterys, ypač lieknesnės, psichologiškai būna linkusios braškintis į joms per mažus drabužius: aš įlįsiu, aš vis tiek įlįsiu…”, – šypsosi Anželika.

Pasak jos, renkantis apatinį korekcinį trikotažą vien tik apytiksliai žinoti savo apimčių nepakanka – jo dėvėjimo ypatumai kiek kitokie, nei įprastų apatinių, todėl reikia save išsimatuoti ir tinkamą dydį nustatyti pagal specialias lenteles.

Visas korekcinis trikotažas nešiojamas turi spausti – jeigu jaučiamasi visiškai patogiai, be jokio diskomforto, vadinasi, korekcijos lygis parinktas blogai. Skubančias atgauti formas mamas korekcinio trikotažo ekspertės ramina: dažno diržo modelio plotis reguliuojamas kelių eilių užsegimu su kabliukais, taigi diržas siaurėja kartu su mažėjančiomis apimtimis. Jei gaminys su lipdukais, juos paprastai galima atsegti keliose vietose ir taip prisiderinti plotį.

Pasak med. dr. gyd. Ž. Kasilovskienės, akušeriai ginekologai korekcinį apatinį trikotažą leidžia vilkėti iš karto po natūralaus gimdymo, tik svarbu, kad jis per daug neveržtų, nes gimda privalo trauktis natūraliai, o korekcinis drabužis – tik prilaikyti pilvą. Stipresnis bandažas ir veržimas, kaip ir bet koks didinamas fizinis aktyvumas, rekomenduojamas praėjus po gimdymo 4–6 savaitėms. Gydytojai antrinanti Anželika sako, kad korekcinius apatinius paprastai rekomenduojama nešioti 2–6 mėnesius po gimdymo. „Bet, žinoma, reikia derinti ir mitybą, ir sportą – vien apatiniais gražios figūros nesusigrąžinsi, – pasako tą patį, ką visos jau ir taip žinome. – Toks liekninamasis diržas – tik pagalba odai, organizmo audiniams, padedantis greičiau susigrąžinti formas“.

Pilvo sienos raumenų prasiskyrimas

O, taip – prasiskyrę pilvo sienos raumenys! Ši ketvirtojo nėštumo dovanėlė man įvarė siaubo kaip reikiant. „Nėštumo metu su tuo nelabai pakovosi, gali gelbėti nebent prilaikomasis diržas, sumažinantis tempimą, – aiškina gyd. ginekologė Žaneta. – O po gimdymo rekomenduojamas bandažas.“ Bet man jo niekas nerekomendavo, ir kone metus nerimastingai laukiau, kuo gi visa tai baigsis.

Laimei, baigėsi tuo, ką sakė ir gydytoja – laikui bėgant ši problema susitvarkė. „Aišku, kartais pilvo raumenys taip ir lieka šiek tiek prasiskyrę, bet tai visiškai netrukdo gyventi. Svarbiausia užtikrinti, kad dėl raumenų prasiskyrimo nepradėtų formuotis išvaržos. Laikui bėgant, stiprinant pilvo presą, šis tarpelis paprastai mažėja, o jei ir išlieka – tai tėra kosmetinė problema, kurios koreguoti specialiai nereikia“, – ramina medicinos mokslų daktarė. Ar problemų dėl pilvo sienos raumenų kils, anot jos, prognozuoti niekas negali, nes kol netapo nėščia, moteris nežino, kiek stipri jos pilvo siena. Jei prasiskyrę pilvo sienos raumenys negrįžta atgal į savo vietą ir dėl to blogėja gyvenimo kokybė, kamuoja pilvo pūtimas, diskomfortas, skausmai, tada reikalingas chirurgo įsikišimas.

Cezario pjūvis

Gimdymai, natūralūs, greiti ir nekomplikuoti, buvo malonioji mano nėštumo dalis, tad apie cezario pjūvį žinau tik iš nuogirdų. Todėl kai Anželika, vieną po kito ant sofos klodama vis dailesnius korekcinius apatinius, pasakoja, kaip moterims tokius liepiama dėtis iškart po cezario pjūvio operacijos, dar tebegulint gimdykloje, prisiminusi pirmąsias savo kaip gimdyvės dienas skrudžiškaipagalvoju: „Man tai būtų gaila tokį grožį gimdykloje vilkėti“.

Elastinis korsetas po gimdymo elady.lt„Taip, iš tiesų, anksčiau, kai tokių diržų nebūdavo, po cezario pjūvio operacijos moterims rekomenduodavome pasirišti pilvą sterilia skara, kad pilvas netemptų pjūvio ir ne taip skaudėtų žaizdą, – mano moterystės patirčių spragas lopo gyd. ginekologė Žaneta. – Pjūvio vietą lengvai prilaikantį diržą, kuris nespaustų žaizdos, praleistų orą, po kuriuo žaizda nešustų, galima dėti iš karto po operacijos, tačiau ginkdie pilvo negalima susiveržti iki be proto. Kūno linijas moduliuojantį, pilvą prilaikantį ir presą atstatantį diržą rekomenduojame stipriau suveržti tik praėjus 6 savaitėms po gimdymo“.

Medicinos centro vadovė pusiau juokais, pusiau rimtai primena, kad pilvas nėštumo metu tempėsi 40 savaičių, todėl nereikėtų tikėtis, kad jis sugrįš į pirminę padėtį per kelias dienas: „Visada sakau, kad po gimdymo moteris negali būti tokia, kokia buvusi. Vaikas vis tiek palieka savo pėdsaką, bet tai yra normalu – iš mergaitės tampi mama ir moterimi. Reikia išmokti save mylėti ir tokią“.

O Anželika, matanti mus tikrąja to žodžio prasme išrengtas iki apatinių, sako, kad Lietuvos mamos meilės sau negaili: iki nėštumo dauguma būna gana lieknos, tad ir po gimdymo stengiasi kuo greičiau sugrįžti į ankstesnes formas. Pusketvirtų metų veikiančioje el. parduotuvėje Elady.lt perkamiausi korekcinių apatinių dydžiai išlieka S ir M, L dydžio užsakymų pasitaiko retai, o labai didelių dydžių – beveik nebūna. Juolab kad pasirūpinti gražiu kūnu nekainuoja milijonų: korekcinio trikotažo kainos prasideda nuo 9–10 eurų, o brangiausios prekės kainuoja 30 eurų.

Šaltinis http://www.verslimama.lt/grazi-figura-po-gimdymo-3-moteru-patarimai-dovanu-kuponas/

1 replies on “Graži figūra po gimdymo: 3 moterų patarimai

  • celiulitas

    Gal ir neblogas variantas toks liekninantis trikotažas. Nėštumo metu nešiojau panašų elastinį pilvo diržą, tai man jis padėjo. Po gimdymo išliko pilvukas, kurį būtų puiku sumažinti. :)

    Atsakyti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *