„Elady.lt“ verslas kaip nuotykis ir savęs išbandymas

Sveikos mielos klientės! Kviečiu susipažinti su mumis iš arčiau! Mūsų verslo istorija aprašyta ww.versloistorijos.lt portale:

„Mes esame dvi seserys – dvynės. Nuo mažens viską darėme kartu. Kartu eidavome į mokyklą, kartu – į kolegiją, kartu – į universitetą. Džiaugiamės, kad viskas susiklostė taip, kad dirbame taip pat kartu. Didžiausias pliusas darbe – tai, kad mes galime pasikliauti viena kita visu 100% ir pakankamai kūrybingai bei smagiai praleisti laiką”, – interviu pradeda prekės ženklo „Elady“ atstovė Anželika.

Pasak pašnekovės, idėja turėti savo elektroninę parduotuvę kilo gana spontaniškai, nebuvo ilgų mėnesių apsvarstymo, skaičiavimo, rinkos tyrinėjimo. Labai padėjo posakis: „Pradėk bent kažką daryti, po to viskas savaime susidėlios“, taip buvo ir pas mus.  Nelabai žinojome kaip kas vyksta el.prekyboje, nuo ko pradėti, kiek reikia lėšų, bet ryžtas ir didžiulis noras veikti greitai išsprendė rūpimus klausimus.

„Per mano sesers Oksanos nėštumą kilo problema – rasti gražių kelnių aukštom būsimom mamytėm. Kai pradėjome labiau gilintis, pastebėjome, jog yra tikrai mažai el.parduotuvių, siūlančių gražius rūbus už padorią kainą. To užteko, kad per 2 mėnesius atsirastų Lietuvos rinkoje dar viena parduotuvė, prekiaujanti rūbais nėščioms ir maitinančioms mamytėms – www.elady.lt.  Tad nuolat tobulinome, keitėme asortimentą, ieškojome naujų tiekėjų bei idėjų ir atradome puikią nišą. Šiuo metu siūlome kūną koreguojantį trikotažą moterims. Didžiulį dėmesį skiriame apatiniam trikotažui prieš ir po gimdymo. Sukaupėme pakankamą patirtį šioje srityje ir labai mylime savo “vaiką“ – el.parduotuvę”, – patirtimi dalinosi pašnekovė.

Pašnekovės teigimu,ji kartu su seserimi turėjo ir iki šiol turi savo pastovius darbus, bet el.parduotuvės www.elady.lt įkūrimas joms atnešė tiek gerų emocijų, naudingos patirties, kūrybinių idėjų, kad nei viename samdomame darbe to nebūtų patyrusios.

„Mes dviese galime pasidalinti darbais ir užsiiminėti tuo, kas labiausiai patinka. Oksana nuo pirmų Elady gyvavimo dienų bendravo su klientais, užsiiminėjo nuotraukų retušavimo, skrajučių, banerių, skelbimų sukūrimo darbais. Buhalteriją, sąskaitas, sandėlį taip pat tvarkė bitė – darbštuolė Oksana. Kiti darbai, susieti su tinklapiu, el.parduotuvės kūrimu, marketingu, tiekėjų paieškomis atiteko Anželikai. Tuo pačiu metu pastoviai šturmuojame internetą kartu”, – pasakojo Anželika.

Pašnekovei ir jos seserei per tris „Elady“ gyvavimo metus teko pabūti ir modeliais, buhalteriais, IT specialistais, marketingo žinovais, fotografais, maketuotojais, dizaineriais, rašytojais, reklamos specialistais ir t.t.

„Negalime pasakyti, kad mūsų el.parduotuvė – tai mūsų darbas, greičiausiai tai – mūsų mėgstama veikla. Ten, kur mes tobulėjame, dalinamės idėjomis, įgyvendiname įdėjas, džiaugiames pasiekimais, bendraujame su žmonėmis, viskas vyksta natūraliai ir lengvai. Taip, žinoma, šia veikla reikia „užsidegti“, joje suktis, joje gyventi ir tada viskas pasiseks”

Tuo metu, kai buvo imamas šis interviu pašnekovės laukė sudėtinga operacija. Pašnekovės teigimu, giminių, vyro,  sesers,  tėvų, draugų palaikymas labai svarbus ir reikalingas.

„Jeigu neturėčiau mėgstamos veiklos ir tikslo pasveikti kuo greičiau, nes laukia dar tiek neįgyvendintų projektų, tiek neparašytų straipsnių, tiek neaplankytų mugių, seminarų,  parodų, neužkariautų rinkų – būtų labai sunku. Manau, kad nesu karjeros žmogus, nes man labai svarbi šeima, šeimos santykiai, laisvalaikis kartu, kelionės,  įspūdžiai,  bet, tuo pačiu, užsiiminėju tuo, kas man tinka ir patinka, neskaičiuoju darbo valandų ir negaliu atskirti kur mano laisvalaikis, o kur Elady reikalai”, – teigė Anželika.

„Mes su seserimi dirbame labai „sausus“ darbus, o pačios save priskiriame prie kūrybingų žmonių. Todėl kūrybos trūkumas bei erdvės kūrybai ieškojimas, jaunatviškas maksimalizmas, entuziazmas – turėjo nemažą poveikį galutiniam apsisprendimui. Taip pat privalau paminėti mūsų tėvą, jo pavyzdys ir begalinis palaikymas neabejotinai mus padrąsino”, – pasakojo Anželika.

Pasak pašnekovės, iš pat pradžių šis verslas buvo kaip hobis, kaip nuotykis, kaip savęs išbandymas. Ar sugebėsime ar ne? Rezultatas – sugebėjome. Džiaugiuosi, kad turiu tokią sesę, kuri be žodžių mane puikiai supranta. Mes vienodai galvojame, turime vienodus tikslus. Aš esu naujų idėjų „generatorius“, žiūriu į priekį, o sesuo Oksana mąsto racionaliai, blaiviai viską apgalvoja ir pritaria. O po to jau pats smagumėlis – bendra veikla.

„Verslą pradėjome įnešdamos į įmonės sąskaitą po 1000 lt. Finansiškai apie vienerius metus negaudavome jokio atlygio. Kas grįždavo, visas lėšas investuodavome į įmonę, plėsdami asortimentą”, – tikino pašnekovė.

„Patarčiau mažiau galvoti ir skaičiuoti, daugiau – daryti. Jei neturi pinigų, bet turi daug laiko – pirmyn, gera pradžia! Tik naudokis savo laisvalaikiu protingai. Jeigu yra noras ir ryžtas, tuomet galima ir kalnus nuversti, viską sužinoti, išmokti: ir bahalterijos pagrindų, ir marketingo paslapčių ir SEO veiksmų.”

Pagrindiniai pašnekovės verslo principai yra tokie: daugiau dirbsi – daugiau pasieksi, todėl jau turime planų dėl fizinės parduotuvės ir įėjimo į užsienio rinką.

„Konkurencija mūsų sektoriuje tikrai nemaža. Apatinio trikotažo el.parduotuvių daug ir pakankamai didelių, bet mūsų išskirtinumas – specializuota, kūno formuojančio ir liekninačio trikotažo, el.parduotuvė. Mes labai greitai reaguojame į užklausas bei užsakymus, kokybiškai konsultuojame ir už tai gauname daug teigiamų atsiliepimų. Todėl savo verslą po 5/10 metų įsivaizduojame kaip didelį ir sėkmingai veikiantį ne tik Lietuvos rinkoje, bet ir užsienyje. Atidarysime specializuotą koreguojančio trikotažo saloną, gyvensime taip pat darugiškai ir pozityviai kaip ir dabar.”, – patirtimi dalinosi pašnekovė.

„Manome, kad labai svarbu tikėti sėkme, mokėti įkvėpti kitus, kad kiti patikėtų tavo išskirtinumu, kadangi nepasitikėjimas savo jėgomis, iniciatyvos trūkumas, aplinkinių nepalaikymas stabdo žmones imtis verslo.”

Pašnekovė įsitikinusi: „Kiekviena diena atneša vis naujų potyrių, naujų dalykų, naujų žinių. Norisi gyventi, džiaugtis kiekviena akimirka. Toks noras atsiranda, kai supranti, kad gyvenime gali atsitikti įvairių nelaimių, užklupti ligos, artimųjų netekimai ir kažkaip viskas tampa labai aišku ir suprantama. Neverta savo laiko gaišti pykčiams, nėmėgstamam darbui arba neįdomiam laisvalaikiui. Tik mes patys savo gyvenimą darome spalvingu, šventes – įsimintinas, pasimatymus – pavykusius, savo verslą – sėkmingu”.

Šaltinis: http://www.versloistorijos.lt/products/elady-verslas-kaip-nuotykis-ir-saves-isbandymas/

2 replies on “„Elady.lt“ verslas kaip nuotykis ir savęs išbandymas

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *