Asmeninė patirtis: venų varikozės prevencija

Antrojo nėštumo metu susidūriau su nemaloniausiais venų varikozės simptomais, kurie, beje, labai greitai kito į blogąją pusę. Savo patirtį noriu perduoti ir kitoms būsimoms mamytėms.

Pasirodo, venų varikozė – viena iš labiausiai paplitusių nėščiųjų ligų. Remiantis statistiniais duomenimis, iki 30% moterų šia liga suserga po pirmojo nėštumo, o daugiau nei 60%  – po antrojo.

Venų varikozės simptomai akivaizdūs: kojų tinimas, mėšlungis, jaučiamas skausmas, sunkumas kojose, atsiranda „mazgelių“, išryškėja kraujagyslių „tinklelis“ ar vadinamos „žvaigždutės“.  Svarbiausia, jog  venų varikozė  –  tai ne kosmetinis defektas, bet rimtų širdies ir kraujagyslių ligų simptomas, kuris gali turėti įtakos motinos ir dar negimusio kūdikėlio sveikatai.

Kai pastebėjau pirmuosius simptomus, pasikonsultavau su gydytoja ir sužinojau, jog visi tepalai, geliai ir panašūs kremukai nėra veiksmingi. Tai iš esmės yra laiko ir pinigų švaistymas. Vienas iš efektyviausių būdų venų varikozės prevencijai –  kompresinės pėdkelnės.

Siekdama užkirsti kelią ligai, nusprendžiau ir aš išbandyti kompresines pėdkelnes. Kadangi šis ruduo šiluma mūsų nelepina, pasirinkau SOLIDEA kompresines pėdkelnes 140 den „Wonder Maman Opaque“. Pasirodo, kompresinės pėdkelnės yra super patogus dalykėlis.

Visų pirma, jos matinės, pagamintos iš malonios liesti medžiagos, be to, yra specialus įsiuvas pilvukui prilaikyti. Net ir 7 mėn. pilvukas kuo puikiausiai tilpo. Bet labiausiai nustebino tai, jog šios pėdkelnės turi  labai patogius šortukus, kurie labai efektingai prilaiko vis didėjantį pilvą. Dėl šių šortukų atsisakiau nėščiųjų diržo, skirto pilvo prilaikymui. Drąsiai galiu sakyti, su šiomis kompresinėmis pėdkelnėmis tai tampa nebereikalingu dalyku.

Pačios pėdkelnės tempiasi labai labai nedaug, užsimauti jas, kaip ir visas kitas kompresines pėdkelnes, tikrai užtrunka, geriausia tai daryti ryte, kol dar gulite lovoje ir nenuleidote kojų. Bjauraus suspaudimo jausmo ar kito diskomforto nepajutau, atvirkščiai – kojos maloniai aptemptos, su jomis jaučiuosi labai pakylėtai, net vakare neskubu jų nusimauti.  Po savaitės  intensyvaus nešiojimo jaučiu permainas  – sumažėjo kojų skausmas ir patinimas, o ir pats pilvukas taip stipriai „netempia“ į apačią.

Visoms būsimoms mamytėms noriu priminti, kad nepamirštumėte laiku pasirūpinti savo sveikata.

Būkite sveikos ir laimingos!

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *