Kaip sumažinti strijų atsiradimą nėštumo metu?
Strijos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai – nėštumo metu, kai per ganėtinai trumpą laiką smarkiai ištempiama oda. Šis odos defektas vargina net 90% nėščiųjų, todėl 9 nėštumo mėnesius nešioti kūdikį ir nepastebėti nei vienos strijos – retas laimės dalykas! Strijos atsiranda ne vien pilvo srityje, tačiau ir vidinėse šlaunų pusėse, krūtų bei klubų srityse. Siekiant išvengti strijų, manau geriausias efektas yra pasiekiamas, kai būsima mamytė nuo pat nėštumo pradžios prižiūri save ir profilaktiškai laikosi šių taisyklių:
1. Kremas nuo strijų
Viso nėštumo metu būtina naudoti specialias priemones: gelius, kremus ar aliejus. Kiekviena kūno dalis reikalauja atskiro kremo (pvz.: kremas krūtinės sričiai), tačiau jeigu tokio neturite, puikiai tiks ir bendras kūno kremas nuo strijų. Visi kremai, aliejai, kūno sviestai žymiai geriau odos absorbuojami po dušo, baseino ar kitų vandens procedūrų ir odos šveitimų. Svarbu nepamiršti ir kuo daugiau lepinti savo mylimą kūną įvairiomis priemonėmis ir primaitinti odą vertingomis medžiagomis tam, kad ji būtų lygi ir elastinga. Specialistai pataria specialias priemones nuo strijų naudoti bent du kartus per dieną. Sutinku su šiais patarimais ir manau, kad specialūs kremai ar aliejai turėtų tapti neatsiejamu dienos ritualu, tik sužinojus apie nėštumą!
2. Diržas pilvukui prieš gimdymą – strijų profilaktikai
Nėštumo metu būtinai patarčiau nešioti specialų diržą, kuris apsaugos odą ir raumenis nuo pertempimo. Taip pat diržas padės paskutinius nėštumo mėnesius nejusti pilvuko tempimo ir nugaros skausmo. Žinoma, nepabandžius – nesužinosi, todėl likus mėnesiui iki gimdymo, kai pilvukas jau jautėsi ir tempimo jausmas vis kartodavosi, išmėginau asmeniškai būtent šį modelį -> Palaikomasis diržas Gerda. Atsiliepimai puikiausi! Likau patenkinta ne tik žymiai sumažėjusiu tempimo jausmu, bet ir komfortas buvo nepalyginamas. Taip pat tam, kad nejusčiau krūtinės odos tempimo naudojau specialią palaikančią liemenėlę. Profilaktiškai dariau kontrastinius dušus, kurie minkština odą ir neleidžia jai sausėti, ir krūtinės masažus. Be abejo, šaltas dušas nėra maloni procedūra, tačiau masažas viską kompensuoja.
3. Maitinimas – strijų profilaktikai
Nuolatinis odos drėkinimas ir maitinimas gali ženkliai sumažinti strijų atsiradimo tikimybę. Tačiau kalbu ne vien apie išorinę odos priežiūrą – neleisti odai išsausėti galima ir geriant daug skysčių! Jeigu norite, kad oda nebūtų sausa ir šerpetojanti, ji turi gauti pakankamą kiekį vandens. Taip pat neigiamą įtaką mūsų organizmui (kartu ir odai) daro per didelis suvartojamo cukraus kiekis. Nors ir sakoma, kad nėštukei galima visko, ko tik širdis geidžia, tačiau dėl cukraus reikėtų kiek apriboti savo begalinį poreikį saldesniam gyvenimui. Cukraus bei įvairių saldiklių yra mūsų visų pamėgtose sultyse, jogurtuose, sūreliuose, pomidorų padaže ar netgi kai kuriuose mėsos gaminiuose, tad nenuostabu, kad jo suvartojame gerokai per daug. Taigi, nors negaliu sakyti, kad griežtai laikiausi dietos ir visai nevartojau cukraus, tačiau perkamo maisto produktų etikečių neignoravau ir stengiausi atsirinkti tai, kas labiau tinkama mums su mažyliu.
Taigi, linkiu kuo daugiau meilės sau ir mažyliui bei puikios nuotaikos visus tuos nuostabius 9 mėnesius!
Jūsų nėštukė :)