5 patarimai, jei vaikas nemiega

Saldžiai ir ramiai miegantis vaikas – tikriausiai apie tai svajoja kiekviena versli mama. Deja, realybėje svarbius reikalus dažnai tenka tvarkyti po bemiegės nakties, nes mažasis Valdovas ar Valdovė naktį ir vėl nusprendė praleisti savaip. Šįkart aptarsime ne vaikų nemigos priežastis, o pasidalinsime 5 paprastais patarimais, ką daryti, jei vaikas nemiega.

1. Šiltas pienas su medumi

Šilto pieno ir medaus derinys atpalaiduoja kūną, padeda vaikučiui nusiraminti ir lengviau užmigti. Pieno sudėtyje yra aminorūgšties triptofano ir kalcio. Triptofanas palaiko reikiamą miego hormono melatonino kiekį, o kalcis padeda smegenims geriau pasisavinti triptofaną.

Į pieną įdėjus šaukštelį medaus, gėrimas taps ne tik saldesnis, bet ir pagreitės aminorūgšties kelionė iki reikiamų mažylio nervinės sistemos taškų.

2. Ferberio metodas

Miego tyrėjo Richard’o Ferber‘io garbei pavadintas jo paties sukurtas metodas paremtas miego rutinos svarba.

Mokslininko teigimu, problema, su kuria susiduria dauguma tėvų, yra ta, kad vakaras mažyliui gali kelti baimę. Vaiką gąsdina tamsa, atsiskyrimas nuo tėvų, miegas vienam savo lovelėje. Dėl šios priežasties svarbu sukurti smagią miego rutiną ir nakties poilsiui kasdien ruoštis linksmai. Jei kas vakarą atsigulus į lovytę padainuosite lopšinę ar paskaitysite pasaką, miegas mažyliui asocijuosis tik su teigiamais jausmais.

Kitas svarbus miego eksperto patarimas – vaikas savo lovelėje turi užmigti savarankiškai. Mokslininkas pataria, kad pasiruošus miegui, vaiką reikėtų paguldyti į lovytę ir palikti jį užmigti vieną. Jei mažylis verkia, ateikite į kambarį, paglostykite galvytę, pilvuką, parodykite, jog tėvai šalia, tačiau neimkite vaiko ant rankų. Tyrėjas pastebi, jog pirmosios dienos būna sunkesnės, tačiau teigiami miego rutinos pokyčiai išryškės jau po savaitės.

Tiesa, šis metodas gali būti taikomas tik vaikams nuo 6 mėnesių. Naujagimiams užmigti būtina tėvų pagalba.

ŽMONOS GALERIJA IR KŪDIKIO LIZDAS PRISTATO: MOTINYSTĖS VEIDAI IR SPALVOS

3. Migdukas

Vaikų miego specialistai teigia, kad naujagimių lovytė turėtų stovėti tėvų kambaryje, tačiau jau nuo vienerių metų rekomenduojama mažylį perkelti į atskirą kambarį. Įprasta, kad šiuo pokyčių laikotarpiu vaikams užmigti dažnai padeda saugumo jausmą sukuriantis mylimas žaisliukas.

Naujausias išradimas – specialiai lengvesniam vaikų miegui sukurtas žaislas, vadinamas migduku. Tokio tipo žaislai gali skleisti pačius įvairiausius garsus, padedančius vaikams greitai užmigti. Pavyzdžiui, mamos įsčiose girdimus garsus, lopšines, gamtos melodijas, simfoninę muziką, baltąjį triukšmą ir kitą.

Daugelyje šio tipo žaislų integruotas ir sensorinis jutiklis. Vaikui prabudus ir pradėjus verkti, žaislas automatiškai įsijungia ir nuramina mažylį.

4. Vandens terapija

Vanduo mažylį ramina: vaikas lengviau atsipalaiduoja ir pasiruošia kokybiškam nakties miegui. Tyrimai rodo, kad vandens terapija taip pat padeda sumažinti pilvo dieglių keliamus nemalonius pojūčius.

Naujagimį rekomenduojama maudyti neilgai, apie 5–7 minutes. Vaikui augant šį laiką galima pailginti. Maudynėms rinkitės specialias vaikiškas voneles – jose mažylis jausis saugesnis, o tėveliams vaiką maudyti bus patogiau.

5. Vystyklas padeda užmigti ramiai

Galite nustebti, bet prieš šimtmečius naudotas vaikų vystymo būdas – ir vėl populiarus. Vis dėlto šiuolaikiniai vystyklai skiriasi nuo tų, kuriuos naudojo mūsų proseneliai. Jie sukurti pagal specialų dizainą, kuris lemia, kad vaiko rankytės švelniai priglaudžiamos prie kūnelio, o kojos paliekamos laisvos. Taip mažylis gali miegoti natūralioje varliuko pozoje.

Vystyklas vaikui suteikia jaukumo ir leidžia greičiau panirti į kokybišką miegą. Be to, jis apsaugo nuo naujagimiams būdingų, juos dažnai išbudinančių refleksų.

**Kūdikio lizdas_versli mama

Savo ruožtu portalas VERSLI MAMA primena, kad mūsų tinklaveikos narės Rasuolės Jasnauskienės kuriama kraičio dėžė Kūdikio lizdas taip pat gali būti skirta saugiam ir kokybiškam kūdikio miegui iki 6 mėnesių amžiaus. Dėžė komplektuojama su specialiu čiužinuku, kuris prisitaiko prie naujagimio kūno linkių. Erdvės joje panašiai tiek, kiek buvo mamos pilvelyje, todėl mažylis jaučiasi saugiai. Be to, į ją rūpestinga Rasuolė visada prideda mamai ir naujagimiui būtiniausių reikmenų: vystyklų, drabužėlių, higienos priemonių.

Už patarimus dėkojame LONO miego ekspertams ir GERO MIEGO KLUBO ambasadoriams. Straipsnyje panaudotos UAB LONAS ir portalo VERSLI MAMA archyvo nuotr. 

Straipsnis: 

http://www.verslimama.lt/5-patarimai-jei-vaikas-nemiega/